Мета проєкту – порівняльне дослідження культурного розмаїття міст і практик мультикультуралізму в Україні. Окрему увагу було приділено вивченню практик мультикультуралізму в різних країнах світу. Проєкт тривав протягом 2021‒2022 рр. і був присвячений 50-річчю прийняття канадським урядом політики мультикультуралізму.
Організатори проєкту: Канадський інститут українських студій (КІУС) Альбертського університету (Канада) та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (Україна).
Досліджувані питання:
- Чи сумісні ідея та практика мультикультуралізму з пострадянським досвідом побудови національної держави?
- Чи може бути корисним досвід українських іммігрантських спільнот в інших країнах, а також досвід іммігрантів всередині України, для розробки більш ефективної політики гармонізації етно-расової та релігійної різноманітності?
- Як можна спрогнозувати вплив чинників нерівності (стать, раса, клас, сексуальність тощо) на перспективу формування різних ідентичностей та консолідацію суспільства?
Основні результати проєкту:
- Спеціальний випуск “(Пере)винайдення мультикультуралізму в Україні: моделі, практики та дискурси” журналу “Ідеологія і політика / The Ideology and Politics Journal” (№ 2(21), 2022).
- Віртуальна виставка “Кольорові скельця: життя посеред інших” (Центр сучасного мистецтва “ЄрміловЦентр” у Харкові). На виставці були представлені роботи молодих митців, присвячені актуальним питанням сучасної трансформації культурного ландшафту України. Образ кольорових скелець означав культурні контексти, на перетині яких формуються різні ідентичності. Культура порівнювалася зі склом, крізь яке людина бачить світ та яке зрештою впливає на формування світогляду людини.