Кольорові скельця: життя посеред інших

20 лютого 2022 року

Результатом українсько-канадського партнерства стала виставка «Кольорові скельця: життя посеред інших», що спрямована осмислити ідеї багатокультурності в Україні.

Посилання на онлайн-виставку - https://www.lifeamongothers.in.ua

Міркуючи над поняттям мультикультуралізму, кураторки звернулись до образу кольорових скелець — тих культурних контекстів, на перетині яких формується українська ідентичність в умовах рухливого культурного ландшафту країни.

Завдяки опен-колу влітку 2021 року кількість проєктів збільшилась вдвічі, що дозволило утворити новий діалог з роботами вже запрошених митців та розширити географію проєкту.

У проєкті культура порівнюється зі склом, крізь яке людина бачить світ. Його колір — це досвід, що формує бачення. У взаємодії з Іншими світогляди зтикаються, контексти нашаровуються, виникають та розв’язуються конфлікти.

Діджітал-формат виставки дозволив створити простір, що не має стін, а лише самі вікна. Кожна сторінка сайту — вікно у світ автора. Онлайн-формат дозволяє, з одного боку, вступити у приватний діалог із мистецьком твором, з іншого — робить його частиною відкритої глобальної мережі.

До експозиції увійшли роботи молодих митців, що порушують актуальні питання українського культурного простору. Які відповіді на них має мультикультуралізм та як він може зарадити у розв'язанні конфліктів? Чи сумісні цінності мультикультуралізму як ідеології з українськими реаліями? Ми запрошуємо поміркувати над цими питаннями, долучившись до перегляду виставки.

Учасники: Арт-збіговисько “Заногтиця” (Святослав Плеханов, Віталія Щелканова), Марія Вишедська, Каміла Давлятшина, Андрій Достлєв, Ола Єрємєєва, Ольга Крикун, Еліза Мамардашвілі, Марго Саркісова, Катерина Сірік, Оля Федорова, Антон Шебетко, Марина Штанько, Вероніка Шустер, Сергій Якименко.

Кураторки: Олександра Кутенко, Світлана Кошелєва.

Координаторка: Наталія Іванова.

Виставка є частиною мистецько-наукового проєкту “Культурна мозаїка міста”, мета якого — дослідження ідеї мультикультуралізму в Україні. Проєкт реалізовано Канадським інститутом українських студій, Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна та ЦСМ «ЄрміловЦентр».

Джерело: Новина з сайту YermilovCentre (https://yermilovcentre.org/announcements/253/)